• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Uroczystość Narodzenia NMP

Ocena użytkowników:  / 0

NMP118 września 2013 uroczystość Narodzenia NMP odpust w Brdowie połączony z dożynkami parafialnymi. Zapraszamy wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów na sumę odpustową na godzinę 12.00 celebrowaną na naszym placu odpustowym 12 Apostołów. Jednocześnie zapraszamy wszystkich na naszą modlitwę dziękczynienia za dar koronacji naszego cudownego obrazu przez bł. Jana Pawła II

Do Rocha, męża świętego

Ocena użytkowników:  / 1

obrazekIstnieje w Brdowie tradycja dorocznego pielgrzymowania w sierpniu do św. Rocha w Barłogach. Według przekazów pradziadków i dziadków, może ona sięgać dwóch wieków w przeszłość. Barłogi to niewielka miejscowość, obecnie należąca do gminy Grzegorzew. Położona jest przy trasie kolejowej Poznań–Warszawa, gdzie niegdyś zatrzymywało się wiele pociągów.

Procesja Fatimska w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 2

Pielgrzymka FatimskaJak każdego 13 dnia miesiąca w Sanktuarium Matki Bożej o godzinie 19.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta rozpoczynająca naszą Wielką Nowennę Fatimską przygotowująca nas do rocznicy objawień. Podczas Eucharystii składaliśmy na ołtarzu wszelkie prośby z jakimi pielgrzymi przybyli do tronu swojej Matki. Po skończonej Mszy świętej wyruszyła po ogrodach klasztornych procesja różańcowa na czele z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę i już dziś zapraszamy 19 września na godzinę 19.00.

Dzień Przemienienia Pańskiego

Ocena użytkowników:  / 3

Tradycyjnie dzień Przemienienia Pańskiego jest w Sanktuarium dniem, kiedy gościmy pielgrzymów zmierzających do tronu Jasnogórskiej Bogarodzicy. Przez cały dzień ponad 1000 pielgrzymów przybyło by pokłonić się Zwycięskiej Pani. Paulińska grupa z Torunia została w naszym klasztorze na nocleg.

Brdowska Copacabana i goście z Podlasia

Ocena użytkowników:  / 8

BrdówPołożony nad jeziorem Brdów doczekał się plaży z prawdziwego zdarzenia. Miejscowi i letnicy wyrażają się o nim w superlatywach. Piękny obiekt z pewnością posłuży przez długie lata jako miejsce aktywnego wypoczynku. Prace budowlane trwały od późnej jesieni. Zima nieco je opóźniła, ale nie zatrzymała. Zniknęły stare, spróchniałe drzewa, wycięto trzcinę uniemożliwiającą dostęp do strefy brzegowej jeziora, usunięto część namułu z kłączami. Na  wyrównane miejsce kąpieliska nawieziono piasku, a pozostały teren

Odpust w Sanktuarium w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 2

Odpust07._0.2013 roku tradycyjnie w pierwszą niedzielę po 2 lipca w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej odbył się doroczny odpust. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ojciec Arnold Chrapkowski Wikariusz Generalny Zakonu Paulinów z Jasnej Góry w Częstochowie. Wraz z Nim przybył również o. Michał Bortnik paulin sekretarz Generała Zakonu Paulinów jak również z pobliskiego Oporowa o. Czesław Matras paulin. Tegoroczny dopust był także okazją do dziękczynienia Bogu za dar koronacji naszego obrazu przez bł. Jana Pawła II.