• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Uroczystość Bożego Ciała

Ocena użytkowników:  / 1

Tradycyjnie z Sanktuarium po Mszy świętej o godzinie 12.00 wyruszyła procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy przygotowanych przez mieszkańców naszej Parafii. Nad bezpieczeństwem czuwali nasi druhowie z OSP Brdów i Świętosławice. Dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji za obecność, świadectwo wiary. W sposób szczególny wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim tym, którzy czynnie zaangażowali się w procesję niosąc feretrony, chorągwie, poduszki, dziewczynkom sypiącym kwiatki oraz chłopcom niosącym różaniec.

Zapraszamy do galerii LINK

50 lecie święceń kapłańskich

Ocena użytkowników:  / 1

15 czerwca mieliśmy radość uczestniczyć w wielkim jubileuszu święceń kapłańskich o. prof. Zachariasza Jabłońskiego. 28 czerwca przed 50 lat w Brdowie swojej rodzinnej osadzie otrzymał świecenia prezbiteriatu. Wyjątkowym gościem uroczystości był Ks. bp. Wiesław Meringa - ordynariusz naszej diecezji włocławskiej. Słowo Boże wygłosił ks. prałat prof. dr hab. Marian Włosiński - Konfrater Zakonu Paulinów. Wśród znamienitych gości nie zbrakło Najprzewielebniejszego Ojca Generała Zakonu Paulinów Arnolda Chrapkowskiego, który przybył wraz z Sekretarze Generalnym o. Pawłem Przygodzkim.

Zaproszenie na obchody 50 lecia święceń kabłańskich

Ocena użytkowników:  / 2

W niedzielę 15 czerwca będziemy świętować złoty jubileusz Ojca prof. Zachariasza Jabłońskiego pochodzącego z naszej parafii, który przed 50 laty w naszym sanktuarium otrzymał święcenia kapłańskie i sprawował swoją Msze świętą prymicyjną. Zapraszamy do obejrzenia rodzinnej galerii zdjęć z tamtego wydarzenia. 

Zapraszamy do galerii LINK

Pielgrzymka Alumnów WSD

Ocena użytkowników:  / 1

W dniu dzisiejszym do naszego Sanktuarium przybyła pielgrzymka Alumnów WSD z Włocławka wraz ze swoimi Moderatorami, by u stóp Zwycięskiej Pani prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Mszy świętej przewodniczył Ks. Rektor, natomiast słowo Boże wygłosił Ojciec Duchowny. Po Mszy św. nastąpiła agapa, a od godziny 20..00 klerycy wraz z Przełożonymi trwali na modlitwie, którą zakończył wspólny apel jasnogórski.

I Forum Młodych Diecezji Włocławskiej w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 3

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są szansą dla Kościoła w Polsce, aby na nowo rozpalić wiarę w sercach młodych ludzi. Diecezja włocławska również pragnie włączyć się aktywnie w to dzieło. W drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zorganizowano *I Forum Młodych Diecezji Włocławskiej w Brdowie*. To nowy sposób dotarcia do młodzieży, którego celem było zebranie po raz pierwszy kapłanów (dekanalnych duszpasterzy młodzieży) i reprezentantów młodzieży z poszczególnych dekanatów, którzy w ramach konferencji o ŚDM i wspólnotowej modlitwy będą myśleć o tym, jak dotrzeć do młodzieży diecezji włocławskiej, aby Światowe Dni Młodzieży zaowocowały wzrostem wiary, a co za tym idzie życia religijnego wśród wielu młodych. Jest to także jedno z dzieł Nowej Ewangelizacji zapoczątkowanej przez św. Jana Pawła II.

Patron Parafii św. Wojciech

Ocena użytkowników:  / 1

Patronem naszej Parafii jest św. Wojciech. W niedzielę po wspomnieniu liturgicznym tradycyjnie na sumie odpustowej gromadzimy się przyzywając wstawiennictwa świętego Patrona. W tym roku naszej modlitwie przewodniczył ks. Krzysztof Szczesiak - proboszcz parafii w Mąkoszynie. Odpust wojciechowy zbiegł się w tym roku z ze wspomnieniem św. Floriana, stąd liczna obecność Druhów z OSP z Brdowa i Świętosławic. Dziękujemy wszystkim za wspólna modlitwę.