• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Szkoła Maryi u Zwycieskiej Pani w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 3

Nasza Szkoła jest formacyjną propozycją dla osób indywidualnych oraz wspólnot, prowadzącą przez 6 letni cykl formacyjny. Czerpiemy z rożnych duchowych doświadczeń Kościoła (Ruch Światło-Życie, Odnowa Charyzmatyczna, św. Franciszek, Dwanaście Kroków AA i inne). Szkoła została założona przez kapucyna o. Piotra Kurkiewicza w 1998 roku na Ukrainie. Działanie oparte jest o 4 sesje w ciągu roku: trzy weekendowe (jesień, zima, wiosna) oraz jedną 10-dniową latem.

161 Piesza Pielgrzymka z Izbicy Kujawskiej

Ocena użytkowników:  / 3

piesza pielgrzymka artWierni przysiędze złożonej przez swych pradziadów mieszkańcy Izbicy Kujawskiej jak co roku przybyli w pierwszą środę po niedzieli października do stóp Zwycięskiej Pani by podziękować za ocalenie od zarazy. Ponad 500 osób wzięło udział w pielgrzymce na czele z Ks. Prałatem Profesorem dr hab. Leonardem Ficem i Ks. Wikarymi. Homilie wygłosił Ks. Waldemar Kasiorkiewicz Proboszcz i Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Błennie.

Nowe oblicze sali bł. Jana Pawła II

Ocena użytkowników:  / 3

Dziękujemy firmie Pana Stanisława Siedlewskiego z Brdowa oraz Jego pracownikom za dobrze wykonaną pracę na chwałę Boga i ku radości Parafian i Pielgrzymów Bóg zapłać.

Wycieczka do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu.

Ocena użytkowników:  / 2

wycieczka art W dniach 28-29 września grupa ministrantów z naszej parafii była na wycieczce do Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic i Inwałdu. W piątek wcześnie rano wyjechaliśmy z Brdowa, aby na godz. 9.30 rano być w Krakowie. Zwiedzanie miasta Kraka rozpoczęliśmy od Skałki i paulińskiego seminarium duchownego, gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej Mszy świętej. Tam również wstąpiliśmy do bazyliki św. Michała Archanioła i pomodliliśmy się na miejscu męczeństwa św. Stanisława ze Szczepanowa. Pod kościołem bazyliki nawiedziliśmy kryptę zasłużonych Polaków: Jana Długosza, Wincenty Pola, Lucjan Siemieńskiego, Józef Ignacy Kraszewskiego, Teofil Lenartowicza, Adam Asnyka, Henryk Siemiradzkiego, Stanisław Wyspiańskiego, Jacek Malczewskiego, Karol Szymanowskiego, Ludwik Solskiego, Tadeusz Banachiewicza i Czesław Miłosza.

Uroczystość Narodzenia NMP za nami

Ocena użytkowników:  / 1

W uroczystość Narodzenia NMP w Sanktuarium MBZ przeżywamy odpust połączony z dożynkami parafialnymi. Tegoroczny wieniec dożynkowy przygotowali mieszkańcy Polonisza należącego do parafii Brdów. Mszę dziękczynną za tegoroczne zbiory odprawił proboszcz Parafii o. Waldemar Pastusiak.