W Klasztorze Paulinów w Brdowie pielgrzymi i inne chętne osoby mogą skorzystać z możliwości zwiedzania sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej. Jeśli planujesz wizytę w naszym lokalnym ośrodku kultu religijnego, to przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór najważniejszych rzeczy, o którym należy pamiętać w trakcie zwiedzania klasztoru. Artyluł zwiera linki do serwisu modowego mybaze

Odpowiedni ubiór to podstawa

Przede wszystkim każdy odwiedzający powinien zadbać o właściwy, dopasowany do charakteru wizyty strój. Podobnie jak w trakcie niedzielnej mszy świętej, tak i podczas zwiedzania klasztoru niedozwolone są wyzywające, skąpe i odsłaniające dużo ciała ubrania. Tak samo jest z butami – zachęcamy do odwiedzenia sanktuarium w zabudowanym, eleganckim i czystym obuwiu.

Dobrym wyborem jest zrezygnowanie z sandałów i klapków. W przypadku kobiet dopuszczalne są długie sukienki polecamy wybrać jedna z tych https://eozone.pl/sukienki, zakrywające ramiona i dekolt. Doskonale sprawdzą się również klasyczne spodnie i jeansy damskie np: jeansy z wysokim stanem różych marek, np zobacz ofertę Renee https://mybaze.com/pl/jeansy-damskie-z-wysokim-stanem/renee/, pod warunkiem, że nie mają wielu wycięć i dziur oraz sięgają przynajmniej za kolana. Ta sama zasada dotyczy spódnic – niedozwolone są krótkie kroje mini.

Zamiast nich zachęcamy odwiedzające nas panie do włożenia modeli o długości do kolan lub kostek, najlepiej w towarzystwie zakrywającej dekolt bluzki. W cieplejsze dni można zasłonić górę na ramiączkach swetrem lub chustą. Jeśli chodzi o panów, to choć nie wymagamy oficjalnego stroju, czyli garnituru, to zachęcamy do wizyty w schludnych, czystych i niewyzywających ubraniach.

Niedozwolone są koszulki i bluzy z wulgarnymi napisami czy grafikami. Nieodpowiednie do zwiedzenia klasztoru są również bardzo krótkie szorty lub dresy. Zamiast nich o wiele lepszym wyborem są klasyczne koszulki z krótkim lub długim rękawem, koszule, swetry i długie spodnie. Proste i modne fasowy posiada w swojej ofertcie posiada BigStar ich ofertę znajdziesz pod linkiem https://mybaze.com/pl/jeansy-meskie/big-star/


O czym jeszcze warto pamiętać podczas zwiedzania klasztoru?

Odpowiedni ubiór to podstawa. Bardzo prosimy, aby uszanować charakter naszego lokalnego ośrodka kultu religijnego i powstrzymać się od jedzenia podczas zwiedzania klasztoru. Można to zrobić na zewnątrz, już po zakończeniu wizyty.

Niedopuszczalne jest również spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów i e-papierosów na terenie sanktuarium. Przed wizytą zachęcamy do sprawdzenia na naszej stronie internetowej godzin, w których można zwiedzać klasztor. Możesz również do nas zadzwonić – z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy dogodny termin. Jeśli chcesz już teraz sprawdzić, jak wyglądają okolice naszego sanktuarium, to zapraszamy do skorzystania z możliwości podglądu na żywo Jeziora Brdowskiego i pobliskich terenów dzięki zamontowanej na szczycie klasztoru kamerze.