• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Rekolekcje Kościoła Domowego z Torunia

Ocena użytkowników:  / 1

W pierwszych dniach października 2014 brdowskie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej odwiedziła grupa kilkunastu małżeństw z dziećmi, aby odbyć tu weekendowe rekolekcje pod hasłem nawiązującym do fragmentu z Dziejów Apostolskich: „Trwali oni jednomyślnie we wspólnocie”.

Doroczna pielgrzymka dziękczynna Izbicy Kujawskiej

Ocena użytkowników:  / 1

Każda środa po pierwszej niedzieli października jest tradycyjnie dniem dziękczynnej pielgrzymki za dar życia i ocalenia od zarazy mieszkańców Izbicy Kujawskiej. Dziś potomkowie ocalałych od zarazy wierni ślubom swych ojców stają u stóp ołtarza w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej dziękując, ale i prosząc o dalszą opiekę nad ludem Izbicy Kujawskiej.

Dożynki 2014

Ocena użytkowników:  / 1

W wigilię uroczystości MB Siewnej 7 września przeżywaliśmy Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. W uroczystość dożynek parafialnych włączyła się w tym roku Gmina Babiak. Uroczysta suma odpustowa odbyła się na placu 12 Apostołów. Sumie przewodniczył o. Waldemar Pastusiak OSPPE Proboszcz i Przeor Klasztoru w Brdowie. Władze samorządowe reprezentował Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski wraz z Radą Gminy Babiak. Liturgię uświetnił chór i orkiestra GOK w Babiaku oraz schola z Brdowa.

Uroczystość Odpustowa ku czci Matki Bożej Zwycięskiej

Ocena użytkowników:  / 1

Pierwszą niedzielę po 2 lipca świętujemy jako uroczystość ku czci MBZ. W tym roku sumie odpustowej przewodniczył o. Józef Stępień paulin - proboszcz naszej paulińskiej parafii w Biechowie. Słowo Boże wygłosił zaprzyjaźniony z naszym Sanktuarium wielki czciciel Matki Bożej Zwycięskiej ks. Marek Kasiorkiewicz - proboszcz parafii Modzerowo. W sumie odpustowej wzięli udział także paulińscy Bracia Zakonni, którzy tydzień prędzej rozpoczęli swoje doroczne rekolekcje zakonne. Godzinę przed Eucharystią odbył się koncert połączonych zespołów młodzieżowych z Leśnej Podlaskiej i Brdowa.

Zapraszamy do galerii LINK

 

Paulińskie dni Młodych w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 4

W lipcu sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej i klasztor Ojców Paulinów będą gościć młodzież z paulińskich parafii całej Polski. Po niedawnym I Forum Młodych diecezji włocławskiej to drugie wydarzenie w Brdowie przygotowane z myślą o młodzieży.