• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Rekolekcje Kościoła Domowego z Torunia

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny 

W pierwszych dniach października 2014 brdowskie Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej odwiedziła grupa kilkunastu małżeństw z dziećmi, aby odbyć tu weekendowe rekolekcje pod hasłem nawiązującym do fragmentu z Dziejów Apostolskich: „Trwali oni jednomyślnie we wspólnocie”.

Służyć one miały refleksji i pogłębieniu relacji wspólnotowych, gdyż na co dzień grupa spotyka się w ramach formacji Domowego Kościoła przy parafii NMP Częstochowskiej w Toruniu.

Od piątkowego popołudnia po niedzielny poranek rekolektanci pochylali się nad Słowem Bożym, dzielili swoim doświadczeniami w małych grupach, przeżywali nieszpory i Eucharystie sprawowane przez towarzyszącego im kapłana – paulina, o. Bazylego Cendrowicza OSPPE, odbywali dialog małżeński. W tym samym czasie dość spora - bo licząca blisko czterdzieścioro dzieci - grupka bawiła się i brała udział w konkursach zorganizowanych przez grono opiekunów. Ponieważ pogoda dopisała, sporą część dnia maluchy mogły spędzać aktywnie na świeżym powietrzu, rozładowując rozpierającą je energię na tyle, by wieczorem szybko zasypiać. Okazało się to dość istotne zwłaszcza w nocy sobotnio-niedzielnej, kiedy to rodzice brali udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy klasztornej.

Uczestnicy rekolekcji wielokrotnie wyrażali swoje zadowolenie ze spędzonego czasu, wielu podkreślało swoją gotowość i zapał na ponowne spotkanie w tym miejscu. Wracali nieco zmęczeni intensywnością przeżyć, ale ubogaceni, bardziej radośni, z wdzięcznością w sercach – Bogu, za łaskę doświadczenia Jego obecności, oraz ojcom paulinom – za życzliwą gościnę i otwartość.