• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

Boże Dziecię witaj nam !!!

Ocena użytkowników:  / 1

Czas Adwentu dobiegł końca. Stajemy u wejścia do groty tajemnicy Bożej miłości. Przez cały czas Adwentu towarzyszyły nam słowa św. Teresy "Bóg sam wystarczy" Dziś Bóg rodzi się w Betlejem naszych serc. Niech święta aryja znajdzie otwarte drzwi naszych serc, naszych domów. Niech dla nas wszystkich uroczystość Bożego Narodzenia będzie zachęta do zaproszenia Boga w codzienność naszego życia.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie

Ocena użytkowników:  / 1

Nasz parafia włączyła się w ogólnopolską akcje zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i lektronicznego. Przetworzenie złomu pozwoli pozyskać fundusze, które zasilą edukacyjne programy realizowane przez katolickich misjonarzy w Afryce. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie. Zebraliśmy imponującą ilość sprzętu. Spakowano ponad cztery palety sprzętu elektronicznego.

Uroczystość św. Pawła I Pustelnika

Ocena użytkowników:  / 2

Niedziela po 15 stycznia we wszystkich Paulińskich Klasztorach jest uroczystością ku czci św. Pawła Pierwszego Pustelnika, Patriarchy Paulińskiego Zakonu. 9 dni przed tą uroczystością rozpoczyna się Nowenna w czasie, której śpiewamy hymn opiewający żywot świętego Pawła z Teb. Przebieg tej uroczystości jest naznaczony także tradycyjnie błogosławieństwem dzieci jak również matek oczekujących potomstwa.

Rajd niepodległości

Ocena użytkowników:  / 2

W uroczystość odzyskania niepodległości z inicjatywy lokalnej grupy działaczy przy wsparciu Klasztoru Paulinów odbył się pierwszy rajd dla uczczenia niepodległości. Wzięło w nim udział ponad 70 uczestników. Szczegóły już nie długo w specjalnym artykule.

Otwórzcie drzwi Chrystusowi - rekolekcje Odnowy w Duchu świętym

Ocena użytkowników:  / 2

Blisko 150 osób wzięło udział w rekolekcjach Odnowy w Duchu Świętym. Rekolekcje rozpoczęły się w piątek 14 listopada a zakończyły w niedzielę. Czas spędzony u stóp Oblubienicy Ducha świętego pozwolił na pogłębienie więzi z Bogiem, świadomości własnej słabości i mocy uzdrowienia Chrystusa, odkrycia własnych charyzmatów i ich wykorzystaniu w służbie wspólnoty.

Październikowa procesja fatimska

Ocena użytkowników:  / 2

W październiku po raz ostatni spotkaliśmy się 13 dnia miesiąca na uroczystej procesji ku czci MB Fatimskiej. Piękna tradycja wszczepiona w naszą duchowość maryjną stała się częścią ogólnoświatową nowenną przed 100 leciem objawień fatimskim. Wezwanie do nawrócenia i modlitwy staje się naszym udziałem. Do procesji wracamy od maja, ale Wszystkich Was zachęcamy do trwania na modlitwie w Waszych domach i rodzinach. Niech nasza modlitwa będzie nadzieją na przemianę dzisiejszego świata tak bardzo zagubionego w odmętach grzechu.