• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

I Forum Młodych Diecezji Włocławskiej w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 3
SłabyŚwietny 

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie są szansą dla Kościoła w Polsce, aby na nowo rozpalić wiarę w sercach młodych ludzi. Diecezja włocławska również pragnie włączyć się aktywnie w to dzieło. W drodze na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zorganizowano *I Forum Młodych Diecezji Włocławskiej w Brdowie*. To nowy sposób dotarcia do młodzieży, którego celem było zebranie po raz pierwszy kapłanów (dekanalnych duszpasterzy młodzieży) i reprezentantów młodzieży z poszczególnych dekanatów, którzy w ramach konferencji o ŚDM i wspólnotowej modlitwy będą myśleć o tym, jak dotrzeć do młodzieży diecezji włocławskiej, aby Światowe Dni Młodzieży zaowocowały wzrostem wiary, a co za tym idzie życia religijnego wśród wielu młodych. Jest to także jedno z dzieł Nowej Ewangelizacji zapoczątkowanej przez św. Jana Pawła II.


Duszpasterstwo młodzieży diecezji włocławskiej 10 maja br. Zorganizowało I Forum Młodych Diecezji Włocławskiej w Brdowie. Spotkanie to było poświęcone tematyce przygotowań do ŚDM w Krakowie w 2016 roku i peregrynacji symboli ŚDM w naszej diecezji. Składało się z dwóch części: I - konferencja dotycząca ŚDM w sali św. Jana Pawła II (sprawozdanie z XI Krajowego Forum Duszpasterstwa Młodzieży w Zabawie - ks. Przemysław Pilarski, ŚDM w Rio de Janeiro oczami uczestników - ks. Marcin Sadownik, pielgrzymka delegacji polskiej młodzieży do Rzymu i przekazanie symboli ŚDM - Martyna Cybulska,
Piotr Ardanowski, peregrynacja symboli ŚDM w diecezji włocławskiej - ks. Artur Niemira); II - koncert ewangelizacyjny zespołu "Credo" z Kościelca Kolskiego i Eucharystia z posłaniem dekanalnych centrów ŚDM, której przewodniczył ks. prał. Artur Niemira - koordynator ŚDM w diecezji włocławskiej, homilię wygłosił ks. Przemysław Pilarski - diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Spotkanie rozpoczęło  się o godz. 9.30, a zakończyło wspólnym obiadem. Ogółem w spotkaniu brało udział ponad 200 osób. Duch modlitwy, jedności i świadectwa zaowocował umocnieniem wiary tak często tłumionej i atakowanej we współczesnym świecie. Doświadczenie wspólnoty przez ludzi młodych w wyjątkowym miejscu, gdzie króluje Zwycięska Pani dało iskrę do jeszcze większego wysiłku – walki dobra nad złem, miłości nad nienawiścią, pokoju nad wojną. Królowa spod Grunwaldu daje zwycięstwo, które płynie nie z siły wojska lecz wielkości ducha. *Mamy nadzieję, że zapalona iskra w centrum naszej diecezji rozpali żarliwy płomień, którego apogeum doświadczymy na ŚDM w Krakowie w 2016 roku, a którego ogień rozpali serca ludzi, których Bóg stawia na drodze naszego życia.

Zapraszamy do galerii LINK