• Klasztor
  • Klasztor Paulinów w Brdowie
  • Panorama Klasztoru
  • Klasztor Paulinów w Brdowie

AKTUALNOŚCI

15 lecie Powiatu Kolskiego

Ocena użytkowników:  / 1

15 lecie Powiatu Kolskiego w Klasztorze Paulinów w Brdowie Już po raz trzeci w naszym Sanktuarium i Klasztorze odbył się jubileusz powstania Powiatu Kolskiego. Uroczystości rozpoczęły się sesją Rady Powiatu o godzinie 10.00 w klasztorze Paulinów w Brdowie.Następnie o godzinie 11.00 pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ks. Bp. Wiesława Meringa - ordynariusza diecezji włocławskiej rozpoczęła się Msza święta, z udziałem przedstawicieli  Parlamentu Europejskiego, władz wojewódzkich na czele z panem Markiem Woźniakiem - Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, władz powiatowych na czele z Panem Starostą Wieńczysławem Oblizajkiem, władz samorządowych i wielu innych znamienitych gości. Po skończonej Eucharystii dalsza część uroczystości odbyła się w wielofunkcyjnej sali bł. Jana Pawła II.

Środa Popielcowa

Ocena użytkowników:  / 0

Środą popielcową weszliśmy w czas Wielkiego Postu, czasu pokuty i umartwienia, ale nade wszystko czasu nawrócenia i przemiany serc. Choć zewnętrznym wymiarem i znakiem naszej pokuty jest posypanie głowy popiołem, to jednak najważniejsze jest to co dokonuje się w wewnątrz każdego z nas. Żadne wyrzeczenie, umartwienie nie przyniosą żadnego owocu jeśli wraz z tym nie przyjdzie nasze osobiste nawrócenie.

Uwertura do Paulińskich dni młodzieży w Brdowie 2014

Ocena użytkowników:  / 0

Od 21 do 23 lutego gościliśmy w naszym Sanktuarium przedstawicieli naszych paulińskich klasztorów i młodzieży skupionej przy naszych duszpasterstwach celem omówienia przygotowań Paulińskich Dni Młodzieży, które w tym roku będą gościć w naszym Sanktuarium Zwycięskiej Pani w Brdowie. Spodziewamy się ponad 100 uczestników, którzy będą zakwaterowani na naszym placu 12 Apostołów, a przybędą z większości naszych paulińskich klasztorów w Polsce i nie tylko. Dalsze szczegóły odnośnie PDM będziemy przekazywać w późniejszym terminie. Szczegóły na www.pdm.paulini.pl


Diecezjalny kurs dla lektorów diecezji włocławskiej w Brdowie

Ocena użytkowników:  / 0

W dniach od 21.02 do 22.02 2014 już po raz drugi odbywa się diecezjalny kurs dla lektorów z całej diecezji włocławskiej. W kursie wzięło udział prawie 50 kandydatów na lektorów. podczas lutowego spotkania skupiono się na zgłębieniu zagadnień biblijnych oraz ćwiczeń z zakresu czytania. Kolejne spotkanie już w maju.

„Zdążyć z pomocą”

Ocena użytkowników:  / 0

Tradycyjnie jak co roku zwracamy się z prośbą do Państwa o przekazanie 1% podatku na rzecz fundacji „Zdążyć z pomocą”, która wspiera naszego Parafianina Jakuba Szurgota. Należy w zeznaniu podatkowym PIT w rubryce KRS wpisać 0000037904, w rubryce cel szczegółowy 1% - 5634 Szurgot Jakub.

Pawełki 2014

Ocena użytkowników:  / 8

Pierwsza niedziela po 15 stycznia to dla wszystkich Paulinów czas dziękczynienia za dar św. Pawła Patriarchy Zakonu. Uroczystość poprzedza 9 dniowa nowenna, w czasie której śpiewamy żywot Pustelnika, aż do jego chwalebnego zjednoczenia z Bogiem. W naszym Sanktuarium tradycją lat ubiegłych w tym dniu rozdajemy chlebki św. Pawła jako symbol Bożej opatrzności i troski o każdego człowieka. Mimo marznącego deszczu, który znacznie utrudnił przyjazd wielu na dzisiejszą uroczystość nie zabrakło dzieci, którym szczególnie patronuje św. Paweł. Dzieci otrzymały specjalne błogosławieństwo oraz  maskotki (białe renifery) na pamiątkę wspólnego spotkania ze św. Pawłem. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę i obecność i zapraszamy do przybywania do Sanktuarium MBZ, by doświadczać Bożej obecności i opieki przez wstawiennictwo naszej Matki oraz św. Pawła Pierwszego Pustelnika.